סגירת חורף למרפסת

סגירת מרפסת לחורף

לשפר את איכות החיים עם סגירת חורף למרפסת ולפרגולה

כל העונה היבשה נהניתם מהמרפסת או הפרגולה הפתוחה שלכם, אבל כשמגיע החורף הפרגולה והמרפסת נותרות יתומות, עזובות וחסרות שימוש בהיותן חשופות לפגעי מזג אוויר כמו גשם, רוחות וקור. בימינו ניתן לפתור בעיה זו על ידי סגירות חורף מתקדמות, שיכולות להיות גם אטומות ומבודדות ומתאימות למרפסות ופרגולות כאחד.

מי נדרש בסגירות חורף?

סגירת חורף למרפסת או פרגולה מבוקשת על ידי קהלים ומגזרים שונים במשק, פרטיים, עסקיים ומוסדיים. בין היתר סגירת חורף משמשת את הקהלים הבאים:

 • בתי קפה ומסעדות- בעוד שבקיץ בתי קפה ומסעדות נהנים משטח ישיבה פתוח בחוץ, בחורף בכדי להמשיך ליהנות ממרחב חיצוני ולא לצמצם את היקף השולחנות בעסק, רבים בוחרים לעשות שימוש בסגירת חורף.
 • חנויות- חנויות הנוהגות להוציא חלק מסחורתן לרחוב יכולות להמשיך וליהנות ממרחב נוסף זה על ידי סגירת חורף.
 • דירות- בדירות בבנייני מגורים לרבות דירות גן וגג, בהן קיימת מרפסת או פרגולה פתוחה, סגירת חורף מספקת מענה איכותי לשהייה בעונה הקרה והגשומה. 
 • בתי קרקע- גם בעלי בתים פרטיים ווילות רבים נוהגים לסגור פרגולות ומרפסות לקראת החורף וכך ליהנות ממתחם מוגן ומוסק גם כשיורד גשם וקר בחוץ.
 • ארגונים- ארגונים, בתי עסק, חברות ומפעלים רבים מבצעים סגירות חורף לטובת מתחם פנאי מרווח ורגוע, ייעודי לעובדי המקום.
 • מוסדות- גם מוסדות רבים בוחרים בסגירות חורף. כך למשל, הן יכולות להתאים לסגירת חלק מחצר בגן ילדים או בית ספר, עבור מתחם המתנה בקליניקה וכדומה. 

סגירת חורף

התייחסות החוק לסגירות חורף

עד שנתת 2010 כל מי שביקש לסגור מרפסת או פרגולה לחורף נדרש לעמוד מול הליך בירוקראטי ארוך ומייגע לשם קבלת היתרי בניה רלוונטיים. כמו כן בעל עסק כמו מסעדה או בית קפה שסגר מרפסת או פרגולה ללא אישור הסתכן בביטול רישיון העסק וצפוי היה לקבל קנסות כבדים. כיום עם שינוי החוק סגירת חורף זמנית למרפסת או פרגולה בבניה קלה הרבה יותר פשוטה ומהירה. כמו כן, במידה ומדובר בבית עסק כמו מסעדה או בית קפה על בעלי המקום להתחייב לעשות שימוש עונתי במבנה בתקופה שהוגדרה מראש מול הרשויות. בעל העסק נדרש להוכיח כי המבנה הזמני לא פוגע בקונסטרוקציות קיימות והינו בטוח לשימוש ואינו מסכן שכנים או לקוחות.

סוגי סגירת חורף

ניתן לסווג את סגירת החורף למרפסות ופרגולות לשלושה סוגים עיקריים:

 • סגירה קבועה- סגירה קבועה לחורף מבוססת על עבודות בניה קלה עם מסגרת אלומיניום וחלונות זכוכית שניתן לפתוח ולסגור אותם בהתאם לתנאי מזג האוויר וצורכי שימוש. אמנם מדובר בסגירת יותר יקרות ומורכבות לביצוע הנדרשות לא אחת בהיתרי בניה, אך מצד שני הן גם יותר עמידות ואיכותיות ומציגות סטנדרטי בנייה ועיצוב גבוהים ומרשימים.
 • סגירה זמנית- ניתן גם לבצע סגירות חורף זמניות בעיקר באמצעות בדים חזקים ואטומים כמו שימשונית או ברזנט שקוף. מדובר בשיטת סגירה הרבה יותר פשוטה וזולה שאינה נדרשת בהיתרים, המאפשרת גם ליצור מפתחים בשיטות סגירה שונות כמו סקוץ’ או רוכסן. יחד עם זאת מדובר בשיטת סגירה הרבה פחות איכותית ועמידה עם חזות פשוטה ובסיסית.
 • סוככים- ניתן גם לקרות מרפסות ופרגולות בחורף באמצעות סוככים המוצעים בימינו בשלל סוגים ומורכבים משלד ועליו בד אטום. יחד עם זאת מדובר בסגירה חלקית המיועדת לספק הגנה בפני פגעי מזג אויר אך אינה הופכת את המרחב לחדר סגור, מבודד ואטום.

סגירת חורף קבועות  

כאמור, סגירת חורף אפשרית בימינו במגוון שיטות, טכניקות וחומרים מתקדמים המבוססים על בניה קלה. בין שיטות הסגירה השונות של מרפסת ניתן למצוא את האופציות הבאות:

 • חלון גיליוטינה חשמלי– סגירה עם חלונות הנסגרים או נפתחים כלפי מעלה באמצעות מנוע חשמלי המופעל מרחוק על ידי שלט. החלונות עשויים מאלומיניום צבוע בעובי של שניים וחצי מ”מ ומזכוכית מחוסמת או בידודית בעובי הנע בין שמונה לעשרה מ”מ. סוג זה של חלונות מספק אטימות מלאה ורמת עמידות גבוהה בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים לרבות רוח וגשם.
 • חלונות נאספים מתקפלים- מכונים גם חלונות פנורמים מתקפלים. אלו חלונות הנפתחים ונסגרים בהסטה שמספקים מענה סגירה איכותי, אטום, מבודד ובטוח. החלונות עשויים מאלומיניום צבוע בעובי של שניים וחצי מ”מ ומזכוכית בידודית או מחוסמת בעובי שנע בין שמונה לעשרה מ”מ. כמו כן, כנפי החלונות מחוזקות עם גלגלים בעלי לגרים סגורים והם גם כוללים אטמי פ.וי.סי שקופים וציפוי אוקולין. כל זאת מבטיח קבלת פתרון סגירה ברמת בטיחות גבוהה ביותר, עמיד בפני כל תנאי מזג אוויר.
 • פתרונות נוספים- יש בשוק עוד פתרונות סגירה והצללה עבור סגירת חורף לפרגולה או מרפסת. כך למשל, להצללת המתחם ניתן לעשות שימוש בוילון זיפ חשמלי או בוילון הצללה מכאני.

סוככים לסגירת חורף 

סוככים לסגירות חורף למרפסת או פרגולה מוצעים בשיטות וטכניקות שונות כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

 • סוכך זרועות- סוכך מבוקש הנפתח באמצעות זרוע אחת או יותר בעלת מפרק שניתן לפתוח ולסגור, מחוברת לקיר ואינה נדרשת בעמוד תמיכה. סוככים אלו ניתנים לסגירה ופתיחה בעזרת מנגנון ידני או חשמלי וכן ניתן לקבלם עם ארגז בו מאוחסן הסוכך המוקפל.
 • סוכך מסילות- סוככים יציבים וחזקים, מתאימים למרפסות או פרגולות גדולות, המבוססים על תשתית של מסילות מאלומיניום אותן מתקינים בסמוך לגג. את הסוככים פותחים וסוגרים בעזרת מנגנון חשמלי המעניק רמה גבוהה של שליטה במידת סגירה ופתיחה.
 • סוכך מרקיזה-  סוכך בצורת כיפה המורכב מזרועות אלומיניום שניתנות לקיפול באופן ידני או בעזרת מנגנון חשמלי, מספק הגנה נגד גשם ושמש. יחד עם זאת בימים גשומים בהם הסוכך לא בשימוש חשוב לסוגרו כדי למנוע את שחיקתו.
 • פרגולות אלומיניום חשמליות- בשוק של ימינו ניתן גם למצוא פתרונות קירוי מתקדמים אטומים בפני מים, בדמות פרגולות אלומיניום חשמליות המאפשרות לשלוט במידת וזווית הפתיחה של הגג וכוללות גם מרזב לאיסוף מי גשמים. 

סגירות חורף זמניות

ניתן גם לבצע סגירות חורף זמניות למרפסות או פרגולות באמצעות סוגים שונים של בדים. הבד הנפוץ ביותר עבור סגירות חורף זמניות הינו השימשונית, שמכונה גם פי.וי.סי. בהיותה בד אטום וחזק בפני רוח וגשם, המוצע בשלל גוונים לרבות כבד שקוף. יחד עם זאת עדיין מדובר בסגירה באמצעות בד עם אורך חיים מוגבל, ברמת אטימות ובידוד תרמי ואקוסטי מוגבלים. 

עוד כמה דגשים על סגירות חורף

אם אתם מתכננים סגירות חורף לבית עסק או במקום העבודה שלכם, לפניכם עוד מספר דגשים חשובים בנושא:

 • הקדישו תשומת לב לתכנון חזות סגירת החורף והיותה מתאימה למרחב החיצוני והפנימי כאחד. כך תוכלו ליצור מתחם עם אווירה מבוקשת ולספק מענה שלם לצרכים שונים כמו חדירת נוף, אפשרות לחימום ועוד.
 • למי שחשוב לו איכות הסגירה והיותה מרשימה ומעוצבת כדאי לבחור באפשרות המשלבת חלונות זכוכית עם פנלים מאלומיניום. כך תזכו בסגירה אחידה, עמידה, איכותית ויוקרתית.
 • בצעו את עבודות הסגירה עם חברה מנוסה, מוכרת ומומלצת, הפועלת בהתאם לדרישות החוק ומספקת לכל לקוח מענה מותאם אישית לצרכיו, נתוני המקום ומסגרות תקציב. כמו כן חברה רצינית תציג בפניכם תוכנית עבודה עם פתרונות לצרכים מבוקשים כמו נקודות חשמל, אפשרויות פתיחה וסגירה של המרפסת וכו’.

סגירת מרפסת מיועדת למגוון רחב של מצבים ומקרים. מעוניינים להוסיף עוד חדר בבית? ברצונכם לסגור את המרפסת במסעדה וליצור בידוד מחום או מקור? בהתאם לבסיס המרפסת, כמו גם הקירות והגג שלה, כך תוכלו גם אתם ליהנות מפתרון מתקדם ואיכותי זה. כעת, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל חברת Magic Window. שיתוף פעולה עם חברה זו יוביל לתוצאה הרצויה – שכן עובדיה פועלים בהתאם לתקנים המחמירים ביותר, כמו גם מחזיקים בניסיון ובהכשרה הדרושים.

 

סגירת מרפסת: לפעול בהתאם לדרישות התקן

יותר ויותר אנשים בוחרים בפתרון של סגירת מרפסת – וזאת, לאור היתרונות הרבים שפעולה זו נושאת. בין אם מדובר בהוספת חדר בבית או בדירה, יצירת בידוד מחום או מקור במסעדה או שמא מדובר בהיבטים אחרים – כך תוכלו ליהנות מאיכות חיים גבוהה ללא כל תלות בתנאי מזג האוויר השונים.

מעוניינים גם אתם לסגור את המרפסת שלכם? בבואכם להתחיל במשימה זו, יש לקבל אישור בניה לשם כך. עם זאת, נדגיש כי בשנים האחרונות קבלת ההיתר הפכה לפשוטה ויעילה יחסית – כאשר תוכלו לקבל מענה סופי עד 45 ימים מרגע הגשת הבקשה.

במקביל, וכדי שניתן יהיה להוציא אל הפועל את התכנית שלכם בהצלחה, חשוב להקדיש מחשבה למלאכת עיצוב המרפסת הסגורה. החל מבחירת הקונספט, סוג הריצוף וכן הלאה – כך תוכלו ליצור מראה עיצובי, הרמוני ואסתטי.

בנוסף, ובכדי שתתקבל התוצאה הרצויה, חשוב לשתף פעולה עם חברה המתמחה בשירותים אלו. במילים אחרות, כדי שכל שלב ושלב בתהליך העבודה יתבצע כנדרש ובהתאם לתקנים הרלוונטיים והמחמירים ביותר, חשוב לוודא כי עובדי החברה מחזיקים בידע, בניסיון ובהכשרה הדרושה.

 

סגירת מרפסת – לבצע על הצד הטוב ביותר 

סגירתה של מרפסת היא איננה עניין של מה בכך, להיפך. כדי שתוכלו גם אתם לבצע זאת על הצד הטוב ביותר, רצוי ליצור קשר עם המומחים בתחום: חברת Magic Window. צוות עובדי החברה עברו את הכשרתם במפעל היצרני באירופה – וישמחו לספק לכם את המענה המדויק והמקיף ביותר. החל מחלונות מתקפלים, חלונות גיליוטינה, פרגולה PVC חשמלי, פרגולה רפרפות אלומיניום ועד וילון חשמלי זיפ – צוות העובדים יעמוד לרשותכם ויעניק שירות מקצועי.

סגירת חורף נועדה להגן על מקומות מפני תנאי מזג האוויר השונים. במילים אחרות, ובין אם יש ברשותכם מרפסת בבית או פרגולה בגינה – כאשר מתקרבת עונת החורף יהיה עליכם להתכונן בהתאם. וזאת, על ידי סגירתם של אלמנטים אלו כמו יצירת איטום ובידוד מוצלח. בין אם מדובר בלקוחות פרטיים או עסקיים, כדי שתוכלו גם אתם לסגור את המרפסת או את הפרגולה כנדרש, אתם מוזמנים לפנות אל חברת Magic Window. חברה זו מעסיקה צוות מומחים בעלי ניסיון והכשרה מרשימים; עובדים הפועלים בהתאם לדרישות התקן המחמירות ביותר.

 

סגירת חורף

 

סגירת חורף: מיועדת למגוון ארגונים

אמנם ישראל הינה מדינה חמה הידועה בחודשי הקיץ הארוכים שלה, אך בבוא החורף מגיעות הרוחות הקרות והממטרים. בהתאם, כדי שניתן יהיה ליהנות מהסביבה שלנו כמו גם מהמרחבים השונים כראוי, מבלי להיפגע מתנאי מזג האוויר השונים, מומלץ להתעניין בפתרון הבא: סגירת חורף.

פעולה זו מחזיקה ביתרונות רבים ולמעשה, מיועדת למגוון רחב של קהלים וארגונים. החל מבתי קפה, מסעדות, חנויות, דירות, בתים פרטיים, מוסדות ציבוריים ועוד – בזכות סגירת החורף הם יוכלו לארח משפחה, חברים, לקוחות ומבקרים אחרים.

כמו כן, עומדות בפני ארגונים אלו מגוון אפשרויות של סגירות לקראת החורף: החל מסגירה קבועה, סגירה זמנית ועד סוככים – כך ניתן יהיה ליצור אווירה נעימה ואטומה מפגעי הרוחות והגשמים. במקביל, נציין כי מאז שנת 2010 תהליך קבלת ההיתר לסגירה הולך והופך לפשוט – לעומת שנים קודמות. בנוסף, על בעלי העסקים להתחייב כי הם יעשו שימוש עונתי בלבד במבנה זה – ולאורך תקופות אשר הוגדרו לכך מראש אל מול הגורמים הרלוונטיים.

 

סגירת חורף – לבצע את המשימה במקצועיות הדרושה

כדי להתמודד כראוי עם פגיעות החורף השונות, מומלץ ליצור קשר עם חברת Magic Window. עובדיה של חברה זו ישמחו לסייע לכם – ולהתאים עבורכם את הפתרון הרלוונטי, כולל ביצוע סגירת החורף במקצועיות הדרושה. החל מסגירות חורף, חלונות פנורמיים מתקפלים ועד וילונות זיפ חשמליים – נשמח לעמוד לרשותכם.

קיימים סוגים שונים של סגירות חורף: החל מסגירת חורף מתקפלת, סגירת חורף חשמלית ועוד – אין ספק שפתרון זה יסייע לכם. במילים אחרות, ובין אם מדובר בבית קפה, מסעדה, משרדים, בית קרקע או מבנים אחרים – כדי לקבל את ההגנה הדרושה מפני הרוח והגשם ועדיין ליהנות מהנוף בחוץ, רצוי לבצע סגירת חורף. כיצד? בזכות שירותיה המקצועיים של חברת Magic Window. חברה זו מציעה פתרונות הצללה מתקדמים ואיכותיים. וזאת, תוך התאמה מדויקת ואישית לצרכי הלקוח. החל מסגירות חורף, חלונות מעקה וגיליוטינה, פרגולות אלומיניום רפרפות נאסף ומתקפל, ולינות זיפ חשמליים ועוד – צוות עובדי החברה יעמוד לרשותכם עם השירות המתקדם ביותר.

סגירות חורף: לשתף פעולה עם חברה מקצועית

בין אם מדובר בנוחות של ביתנו ובין אם מדובר בעסק אותו אנו מנהלים – כדי שנוכל לנהל את חיינו כראוי כמו גם להמשיך ולארח, רצוי לחשוב על פתרונות הצללה איכותיים, מקיפים ומרשימים. במילים אחרות, וכאשר מתקרבת עונת החורף, לדוגמא, חשוב להתכונן לכל תרחיש שלא יקרה – ולהתעניין במגוון האפשרויות העומדות לפנינו. וזאת, כאשר ביצוע סגירות חורף הן מענה מדויק ומומלץ ביותר.

שואלים את עצמכם מדוע דווקא סגירת חורף הינה הבחירה הנכונה? ראשית, נציין את המובן מאליו: היא מעניקה הגנה מקיפה ואיכותית בכל הנוגע אל ירידת גשמים ורוחות חזקות. כמו כן, עומדים בפניכם סוגים שונים של סגירות – בהתאם לצורך שלכם. בין אם מדובר בסגירה קבועה, זמנית או שמא מדובר בסוככים – כך תוכלו להתנהל ביעילות ולהתכונן לעונה הגשומה.

במקביל, בבואכם להתעניין בפתרון זה, חשוב לא פחות לוודא כי חזית סגירת החורף תואמת הן למרחב החיצוני והן למרחב הפנימי של הנכס. כך, תתקבל תוצאה מרשימה, הרמונית ואסתטית. לאור כל זאת, יש לשתף פעולה עם חברה מקצועית המתמחה בשירותים לו. במילים אחרות, ולאור ניסיונם של עובדי החברה וההכשרה המקיפה שלהם – דרישותיכם ייענו במלואן.

מחפשים פתרונות מומלצים ליהנות מהמרפסת או מהפרגולה שלכם גם בחורף? לשם כך, אתם מוזמנים לפנות אל חברת Magic Window וליהנות מהמענה המקצועי שלה כמו גם מפתרונות ההצללה המרשימים שהיא מציעה.

 

Share on facebook
פייסבוק
Share on twitter
טוייטר
Share on linkedin
לינקדאין

Leave a Reply

Close Menu